Stránky na podporu porot Vítejte na mých stránkách Základní informace

Fotografie Tatry 613-4 Nejnovější fotografie Tatry 613-4 Vraťte židovský majetek Jedině poroty Střípky z Las Vegas i odjinud Případ Jiřího Kajínka ve světle porotního soudnictví Poroty nejsou typické jen pro „anglosaský“ systém Právo být souzen porotou Garance práva na porotu v USA, Listina práv v USA a některá další základní práva tam garantovaná Co je mým cílem? Organizace na podporu porot Zbavte se otrocké mentality. Sebedůvěra, sebejistota, disciplína Posilujte svoji víru. Hledejte inspiraci v Bibli Čtěte Bibli, ale kterou? Výběr poroty, voir dire Právo být souzen sobě rovnými Právo být souzen nestrannou porotou, sestávající z nezaujatých porotců Soudci by měli být voleni Obce by měly mít své soudy Jakou kvalifikaci by měli mít čeští soudcové a jakou kvalifikaci ve skutečnosti mají. Porovnání s USA Česká justice, poslední bašta komunistického režimu Česká justice, poslední bašta komunistů Převlečení komunisté, staré struktury, „Mgr.“-ové, rychlokvašky Zastupující místopředsedové Podmíněné propouštění z výkonu trestu odnětí svobody Nevolte do parlamentu sportovce a komedianty Přidělování případů u brněnského krajského soudu mimo pořadí Pryč s rudou justicí Doslov Knihy, které je možno objednat Velmi opatrně s podáním výpovědi u vazebního zasedání, případně s podáním vysvětlení na úřední záznam Odkazy na některé moje další internetové stránky.
Tatra
English – www.juries.cz – English
www.poroty.cz

Posilujte svoji víru. Hledejte inspiraci v Bibli

Brno

Pokud čtete tyto stránky o porotách, nejste jenom obyčejný konzument, který sedí před televizí a sleduje všechno, co mu naservírují. Největší ubožák je ten, kdo celý den hledí na sport v televizi. Jedna sezóna končí, druhá začíná. Jeden zápas končí, druhý začíná. Jeden zápas má do konce pět minut, ale na jiném programu již jiný zápas začal před třemi minutami, tak rychle na chviličku přepnete, abyste viděli, jak to vypadá. Toto chtějí mocní tohoto světa. Toto chtějí v České republice bývalí komunisté a vůbec staré struktury. Vůbec nic se nedovíte, do ničeho se nepletete, radujete se z gólu, který dali „naši“. Teď se zamyslete. Který z těch „našich“ by vám dal pět korun? Pokud čtete něco o porotách, pak máte něco v hlavě. Ledaže jste bývalý komunista nebo stará struktura a čtete tyto stránky s odporem, přehlížením a bez respektu. Vy něco takového nemusíte číst. Máte známého místopředsedu Nejhlavnějšího soudu, bývalého komouše. Vy ale tyto stránky nečtěte. Pro vás jsem je nevytvořil. Vy běžte do důchodu a seďte celý den před televizí. Na vás mi nezáleží.

Pokud ale nejste starý komouš a ne stará struktura, tak jste na mých stránkách vítaný či vítaná. Udělal jste, udělala jste, první krok. Další krok je, se s tím, co zde píši, ztotožnit a snažit se to vše prosadit. Jste pro to? Aby něco dobře dopadlo, tak musíte mít víru, že to dobře dopadne. Věřte, že něco dokážeme. Bývalí komáři už za sebou nemají ani komunistickou stranu ani Státní bezpečnost. Je možné je překonat a dosáhnout svého. Musíte ale věřit tomu, že to dokážete. Věříte tomu? Máte víru sami v sebe? Mějte víru sami v sebe. Na jiném místě se zabývám tím, že nemusíte mít komplexy. Nemusíte mít nedostatek sebedůvěry. Víra v něco jde často ruku v ruce s vírou jako takovou. Člověk, který je pokřtěný, je členem církve, čte Bibli, stojí vysoko ve víře nad někým, kdo není třeba ani pokřtěný a nikdy ani nedržel Bibli v ruce. Nemyslím teď vzdělaného ateistu, který je pevný ve své víře v ateismus, ale mám na mysli takového toho běžného nekřtěnku, který ne že nevěří nebo jde proti víře a církvi, ale nestará se o to. Sedí před televizí a čumí na to, co mu naservírují. Pro zjednodušení nazývvejme tuto osůbku „televizka“. Poznám každého nekřtěnce, pokud se s ním alespoň trochu potkám. Nemá žádné charisma, žádný žár, žádnou hloubku, prostě nic. Televizka ani v něco hrozně nevěří. Nic neprosazuje. Jde s proudem. Najde si teplé místečko u státu, jak je to jen možné, co nejlépe placené. Pokud možno u soudu. U státního zastupitelství se také neplatí špatně. Méně se už platí u policie. Televizka vyjde s každým režimem. Jeho životopis by se vešel na pár stránek, nerci-li na jednu stránku. Televizka ničím nevyniká. Není pokřtěná a nevadí jí to. Večer se podívá na seriál. Jak už je moc hodin, začnou se mu klížit očka a usne. Stačí ještě rychle dálkovým ovladačem televizku (tedy vlastně sám sebe) vypnout a už spí. Ráno se probudí, jde do práce a večer leží před televizí jako zvířátko. Sem tam si třeba zanadává na nízký plat, na to, že mu stát nedoplatil jakýsi doplatek. Tímto být nechtějte. Televizce se vyhýbejte. Může vás úplně zdeprimovat.

V této chvíli vám poradím, jak se postavit k náboženství, pokud nejste úplná televizka. Zajímejte se o něco, co není jenom každodenní věcí, jako jídlo, televize či spánek. Pokud nemáte Bibli, kupte si ji a začněte ji číst. Nemusíte věřit každému slovu. Něco dokonce není míněno jako stoprocentní pravda ale jako podobenství. Podívejte se do map, které ukazují, kudy chodil Mojžíš, Eliáš, David a Šalamoun. Třeba Bibli vůbec nevěřte. Berte ji jako krásnou literaturu. Rozhodně se ale alespoň něco dozvíte. Víte, co to znamená „uvěřit až na cestě do Damašku“? „Ze Šavla se stal Pavel.“ „Rámus, že by to zbořilo Jericho.“ „Jobova zvěst.“ „Daniel v jámě lvové.“ „Kolos na hliněných nohou.“ a další a další. To všechno jsou pojmy z Bible. Nepotřebujete žádného vykladače. Zpočátku prostě čtěte postupně celou Bibli. Vždy se mluví o tom, kde začít. Dost často jsem slyšel, že se má začít Novým zákonem. Pokud chcete, tak opravdu začněte Novým zákonem. Pokud máte pochybnosti o takovém postupu – začínat číst knihu někde ne od začátku – tak začněte úplně na začátku, Starým zákonem. Postupně čtěte. Pokud si najdete někoho, s kým můžete o věci diskutovat, je to velká pomoc. Já jsem se vždy něco přiučil, když jsem o Bibli s někým diskutoval. Uvědomil jsem si něco, co mi uniklo. Také si můžete koupit nějaký dobrý biblický slovník. Samozřejmě, je velkou pomocí, pokud umíte například anglicky. V tom případě existuje pro vás spousta biblických slovníků, map a podobně. Některé si můžete koupit jakožto knihu. Jiné jsou volně k dispozici na internetu a nestojí vás ani korunu. Pokud studujete Bibli na internetu v angličtině, tak se velice zlepšíte v angličtině. Na internetu je též spousta videí, různých biblických kázání, přednášek, debat a podobně. Zase se velmi zlepšíte v angličtině. Uslyšíte slova, která od nějakého primitivního amerického baťůžkáře nikdy neuslyšíte.

Běžte se mrknout do nějaké církve. Do žádné se nepřihlašujte. Jenom se běžte podívat anonymně. Neříkejte svoje jméno. Pak začněte do nějaké církve chodit. Vyberte si nějakou normální církev. Ne sektu. Ne církev, která tvrdí, že ona je ta pravá. Upozorňuji. I velká církev může být vlastně sektou. Je tomu tak v případě, že učí, že ostatní církve jsou špatné, že členové ostatních církví jsou jacísi odpadlíci, odloučení a podobně. Každá církev je rovná jiné církvi. Dříve nebyly církve sloučeny do nějakých velkých kolosů. Každý sbor byl svoje vlastní církev, neměl nad sebou žádnou obrovsky důležitou hlavu. Snažte se prostě sami najít pravdu. Neexistuje nikdo, kdo by měl právo říci: „Je to tak a tak.“ To, co je psáno v Bibli, je pravda. Nic ostatního není směrodatné. Nyní uvedu několik legend, které se nezakládají na pravdě. Různé hlouposti kolují o apoštolovi Petrovi. Byl to prý jakýsi hlavní apoštol. Založil na příkaz Ježíše jakousi církev v Římě. Byl tím pádem tedy v Římě.

Pravda: Petr nikdy v Římě nebyl. Žádnou církev tam nezaložil. Nic takového v Bibli není. Naopak, Petr se zdržoval v Jeruzalémě.

Pavel byl sťat v Římě. Nesmysl. Pavel se vydal do Říma. Čekal na slyšení u císaře a zde končí zpráva o Pavlovi. Dále o něm nevíme nic.

Další legenda. Petr a Pavel byli dobří kamarádi. Pořád chodili spolu. Pravda: Petr a Pavel se neznali. Pavel chtěl navštívit apoštoly v Jeruzalémě. Ti se ho však báli. Později pobýval Pavel u Petra patnáct dní. To je celé.

Prostě studujte Bibli. Vše, co vás bude v Bibli bavit, je důležité. Někteří kazatelé pořád něco zlehčují, říkajíce, že toto není důležité. Vše je důležité. Pokud vás zaujme nějaká konkrétní část Bible, tak ji zvláště pečlivě studujte.

Nechte se pokřtít, pokud jste nebyli pokřtění. Je možné, že jste se narodili někdy za bolševismu, tak se rodiče báli vás nechat pokřtít. Nevadí. Nic se neděje. Teď to napravte. U každého člověka poznám, jestli byl pokřtěn, nebo ne. To, že budete pokřtění, velmi zvedne vaši celkovou úroveň jako člověka. Jakého je někdo náboženství toho kterého člověka velmi určuje. Těžko si dovedu představit nějakou důležitou osobu, abych si hned nevybavil její náboženské přesvědčení. John Fitzgerald Kennedy byl katolík. To je jedna z prvních věci, na kterou si u něho vzpomenu, když o něm uslyším. Haile Selasie byl křesťan, člen etiopské církve, která za jeho života ještě spadala pod církev koptskou, egyptskou. Nedovedu si představit, že bych si o Haile Selasiem myslel, že byl muslim, přestože žil v koutku Afriky, kde je islám hodně rozšířený. Jan Amos Komenský byl učitelem národů, ale především to byl biskup Jednoty bratrské. Mysleli byste si o něm, že to byl třeba katolík nebo žid? To snad ne. Co je pak ale osoba, která se narodila za bolševismu jako dítě nějakých komoušů nebo alespoň strašpytlů, co se báli nechat pokřtít dítě? Je to prostě nedostatek. Odstraňte ho. Nechte se pokřtít. Čtěte Bibli. Učte se ji nazpaměť. Staňte se biblickým znalcem. Hromadné sdělovací prostředky na nás chrlí různé důležité „právníky“, co všemu rozumí. Téměř všichni jsou to bývalí komunisté. Bibli v životě nedrželi v ruce. Já vím. Mají různá místečka. Čas je ale neúprosný. I oni odcházejí do důchodu nebo dokonce umírají. Pokud důležitý bývalý komunista přestane vykonávat funkci, dokonce odejde do důchodu, tak po něm ani pes neštěkne. Pokud budete pokřtění, budete číst a studovat Bibli, budete mít něco, co již nikdy neprodáte „za mísu čočovice“. (Víte, odkud je toto rčení?)

Teď teprve ale přijde to hlavní. Řekněme, že jste již pokřtění, studujete Bibli, jste v církvi. Pak ale mějte v toto vše víru. Věřte, že Pán vám pomůže, že vše dobře dopadne. Komunisté vás nedostanou. Staré struktury vás nedostanou. Nějaká špína, která převlékla kabát a je nyní vašim šéfem, skončí. Nebude vám věčně moci škodit. Zkrátka, mějte víru. Víru v Pána, víru sami v sebe, víru ve spravedlnost (ne u soudů, ale tu vyšší). Nic vás nemůže porazit. Cožpak nebyl zachráněn Daniel z jámy lvové? Nebyli potrestáni zloduchové? Nedávno jsem byl svědkem toho, jak jeden mladý muž, hned jako velmi mladý, rychlokvaška, získal velké postavení. Nevážil si toho. Pořád něco vymýšlel a skončil jako obžalovaný před soudem. Dostal sice malou podmínečku, ale z toho místa musel odejít. Neměl čistý rejstřík, což je podmínka výkonu té funkce. Druhý, který jako by mu z oka vypadl, se dostal do velkých malérů. Spáchal dokonce sebevraždu. Samozřejmě, že ani jeden z nich nečetl Písmo. Ani jeden z nich nebyl věřící. Neměl víru. Vy ale víru mít budete. Nic vás nepotopí. Nic vás nepoloží. Hodně lidí přežilo hitlerovské nebo komunistické lágry díky své víře. Můj dědeček, otec mé matky, byl jak v hitlerovském koncentračním táboře (Dachau), tak v komunistickém lágru (mimo jiné Mírov, Leopoldov). Přežil hlavně díky svojí víře. Z Dachau se mu dokonce podařilo koncem války utéci. Z komunistických lágrů nikoliv. I pro něho ale přišel den vysvobození a když vyšel z komunistického vězení, tak si vzal krásný kabát a šel s babičkou do Grand Hotelu na kávu. Nedělal ze sebe žádného chudáka. Krásně se oblékl a dal dobré spropitné. To bývalí komunisté jsou takoví nějací celí hnusní. Přestože mají třeba dobrá místa, jsou tak jaksi poznamenaní. Osmašedesátníci. Fuj, hnus. Normální komunisti, co převlékli kabát až po sametovce? Brr. Vy však jste lidé, kteří nezradili. Budete mít víru, važte si toho. Svoji víru používejte a využívejte. Opřete se o utrpení Kristovo. Ten nebyl v rukou komunistů ale Židů a Římanů. Není to pravda, že jeho utrpením jsou viní jenom Židé a Římané byli donuceni a podobně. Ne. Na smrt Krista poslal Pilát pontský. Kristus vstal z mrtvých. Slavil vítězství, jak i vy budete slavit vítězství. Nemusíte rozlišovat nepřátele až tak moc. Bývalý komunista, osmašedesátník, kolaborant, převlékač kabátů, konfident StB, estébák, konfident gestapa, to je všechno jedno a to samé. Moje babička mě varovala před udavači, komunisty a říkala mi, abych se varoval před „Filištíny“. Znamená to prostě nepřítel, udavač. Bývalý komunista, který převlékl kabát a nyní je třeba vašim nadřízeným, je hluboce pod vámi. On žádnou víru nemá. Ví, že je podřadný. Ví, že byl za bolševika kolaborant. To ze sebe nesmyje.

Je však třeba si uvědomit, že vaše víra vás i zavazuje. Musíte být lepší než druzí. Musíte se lépe chovat. Nesmíte být takoví ti šmudlíci, co chodí v nějakém hnusném oblečení, v šortkách a v zapoceném tričku. Musíte chodit slušně oblečení. Z toho důvodu (mimo jiné) také musíte mít peníze. Nic není zadarmo. Musíte proto dřít a vydělávat. Musíte mít solidní bydlení. Musíte mít solidní auto. Samozřejmě musíte mít dálniční známku. Hodně státních zaměstnanců, bývalých komunistů, nemá dálniční známku. Chtějí ušetřit. To je něco strašného. Jsou to vyžírky. Nebuďte jako oni. Musíte bývalé komunisty, televizky a nekřtěnky předčít ve všem, v čem to jenom lze. Studujte jazyky. Již výše jsme si názorně ukázali, jak vám už jenom při studiu Bible pomůže znalost třeba angličtiny. Bývalý komár většinou anglicky neumí.

Takový bývalý komunista většinou neumí vůbec nic. Kdyby něco uměl, tak by se nemusel dávat ke komunistům. Takovou osobu porazíte. Budete lepší než on. Musíte tomu ale pevně věřit. Aby člověk něčeho dosáhl, tak tomu musí věřit. Chceme-li něčemu věřit, tak nemusíme být vyloženě věřící v Boha. Nemocný musí věřit, že se uzdraví. Nemusí ale věřit v Boha. Věří sám v sebe a v lékaře, co ho léčí. Věří v léky, co dostává a v léčbu, která je mu poskytovaná. Cyklista, který se pouští do úniku na Le Tour de France musí věřit, že vydrží, že nespadne a neodpadne. Více však věří celkově věřící člověk. Spoléhá na vyšší pomoc. Sportovec z katolické země a sám věřící katolík se veřejně pokřižuje. Nestydí se za svoji víru. Taktéž se křižují různí pravoslavní nebo Etiopčané. Věří ve svou věc a mají víru. Také vy musíte mít víru. Nesmíte si říkat: „Všichni jsou komouši. V čele soudů jsou komouši a staré struktury. Poroty neprosadíme.“ S takovou je opravdu neprosadíme. Musíme svojí věci věřit. Musíme si být vědomi toho, že Bůh je na naší straně a ne na straně komunistů, kteří věřícím léta moc škodili. Děti z nábožensky založených rodin nesměly na studia. Komunisté vykrádali kostely, ničili kláštery a vraždili duchovní. Že nějaká stará struktura, která je pořád v televizi, je proti porotám? Musíme odstranit tu starou strukturu. Je to těžké? Ne, nic na tom není. Chce to přijmout příslušný zákon. Chce to, aby i malá města směla zakládat svoje soudy, kam se budou soudci volit na určitou dobu. Chce to prostě mít víru a jít tvrdě za svým. Israelci se dostali do Země zaslíbné jenom proto, že měli svoji víru. My také chceme do Země zaslíbené. Chceme odejít z babylónského zajetí. Chceme porazit Filištíny a Amáleka. Jde to, ale musíte mít víru. V současné době, pokud přijdeme k soudu, tak jsme na území Filištínů. Soudy patří státu. Soudci jsou dosazováni mně neznámým způsobem. Soudní funkcionáři jsou dosazováni tak, že tomu opravdu nerozumím. U některých soudů jsou jako soudci otec a syn. Toto je myšleno vážně? Toto chcete? Já myslím, že ne. Chce to ale něco dělat. Neskládat ruce v klín a nepropadat skepsi. Převlečení komunisté míří na ty nejlepší posty, na posty nejvíce placené. V tom jim zabraňme. Je to možné. Jenom tomu musíte věřit. Musíte věřit tomu, že to dokážete. Musíte mít víru. Abyste měli v něco víru, musíte o tom něco vědět. K tomu vám pomohou tyto stránky. To však nestačí. Studujte, shánějte další a další informace. Ve vědomostech je obrovská síla. Bývalý komunista může být arogantní k obžalovanému a k jeho advokátovi, jakož i k veřejnosti. Může nepřipustit důkazy a zamítnout odvolání. To ale není vše. Pár věcí se již změnilo. Další se mění a především ještě změní. Tomu věřte.

JUDr. Oldřich Ševčík

V Brně dne 17. srpna 2015

sevcik@shibboleth.cz
judr@oldrichsevcik.cz